Błąd powrotu do panelu przy filtorwaniu.

Nowością w Magento 1.4.1 jest to, że mamy możliwość filtrowania, która odbywa się w sekcji Sprzedaż > Zamówienia, strona jest wtedy aktualizowana przez AJAX’a przy każdej próbie filtracji. Niestety skutkuje to nieokreślonym błędem, a mianowicie przy każdej aktualizacji Ajaxa poprzez wywołanie działania (Cancel, Hold, Print Invoices itd.) przestaje ono działać. Zamiast wykonania konkretnego działania jesteśmy przenoszeni do panelu głównego.
Dzieje się tak ponieważ po updacie Ajaxa Magento nie może w pełni załadować układu strony i ciągle przetrzymuje w pamięci klucz uwierzytelniający potrzebny do złożenia zamówienia. Tracimy wtedy odpowiedź, która jest przesyłana oraz powinna zostać wyświetlona na stronie.

Aby rozwiązać ten problemy musimy przejść do katalogu app/design/adminhtml/default/ default/template/widget/grid/ gdzie odnajdujemy plik massactions.phtml do którego wprowadzimy następujące zmiany wpisując kod znajdujący poniżej:

getBlockHtml('formkey')?>

oraz

Po przeprowadzaniu zmian i odświeżeniu panelu Sprzedaż > Zamówienia zostanie zapamiętany nasz wybór ponieważ zostanie przeprowadzone pełne ładowanie strony po wykonaniu działania.
Jeśli potrzebujesz pomocy przy usunięciu tego lub innego błędu zwróć się do nas chętnie pomożemy.