Jak jest różnica między Adobe Commerce, a Adobe Open Source?

Adobe Commerce i Adobe Open Source to dwie różne platformy e-commerce oferowane przez Adobe.

Adobe Commerce to platforma e-commerce, która jest oparta na Magento Commerce, a została przejęta przez Adobe w 2018 roku. Jest to rozwiązanie komercyjne, co oznacza, że wymaga opłacenia licencji. Adobe Commerce oferuje szereg zaawansowanych funkcjonalności, takich jak personalizacja oferty, integracja z systemami CRM, ERP i PIM, obsługa wielu kanałów sprzedaży czy automatyzacja procesów biznesowych. Ponadto Adobe Commerce zapewnia wsparcie techniczne i aktualizacje oprogramowania.

Adobe Open Source to natomiast darmowa, otwartoźródłowa wersja Magento Commerce, która jest dostępna dla każdego. Oznacza to, że można ją pobrać, zainstalować i dostosować do własnych potrzeb bez ponoszenia kosztów licencyjnych. Wersja ta oferuje podstawowe funkcjonalności e-commerce, takie jak zarządzanie produktami, zamówieniami, płatnościami i dostawami.

W skrócie, Adobe Commerce to platforma komercyjna z zaawansowanymi funkcjonalnościami i wsparciem technicznym, natomiast Adobe Open Source to darmowa, otwartoźródłowa wersja Magento Commerce, która oferuje podstawowe funkcjonalności e-commerce, ale wymaga większego zaangażowania technicznego w celu dostosowania jej do konkretnych potrzeb biznesowych.

Czym jest Adobe Commerce?

Adobe Commerce to platforma e-commerce, która jest oparta na Magento Commerce, a została przejęta przez Adobe w 2018 roku. Adobe Commerce umożliwia tworzenie sklepów internetowych, które oferują różnorodne funkcjonalności, takie jak zarządzanie produktami, zamówieniami, płatnościami, dostawami oraz marketingiem.

Platforma ta jest dedykowana dla firm, które potrzebują zaawansowanych funkcjonalności e-commerce, takich jak personalizacja oferty, integracja z systemami CRM, ERP i PIM, obsługa wielu kanałów sprzedaży czy automatyzacja procesów biznesowych. Adobe Commerce jest skalowalnym i elastycznym rozwiązaniem, co oznacza, że może dostosować się do potrzeb rosnącego biznesu.

W ramach Adobe Commerce dostępne są także narzędzia analityczne, które pozwalają na zbieranie i analizowanie danych o zachowaniach klientów, co umożliwia lepsze zrozumienie ich potrzeb i preferencji. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą dostosować swoją ofertę do wymagań rynku i zwiększyć swoje zyski.

Czym jest Magento Open Source?

Magento Open Source, wcześniej znane jako Magento Community Edition, jest darmową i otwartoźródłową platformą e-commerce, która umożliwia tworzenie sklepów internetowych. Magento Open Source jest rozwijany i utrzymywany przez społeczność programistów i użytkowników, co oznacza, że ​​jest dostępny dla każdego, kto chce go użyć lub dostosować.

Magento Open Source oferuje wiele funkcji, takich jak zarządzanie produktami i kategoriami, koszykiem i zamówieniami, integracje z płatnościami i wysyłką oraz wiele innych narzędzi, które ułatwiają zarządzanie sklepem internetowym. Platforma jest również skalowalna i może obsługiwać zarówno małe, jak i duże sklepy internetowe.

Jako otwartoźródłowa platforma, Magento Open Source umożliwia deweloperom dostosowywanie i rozwijanie funkcji, dodatków i modułów, aby lepiej dostosować platformę do specyficznych potrzeb sklepu internetowego. Magento Open Source może być również rozbudowany poprzez dodawanie rozszerzeń dostępnych na Magento Marketplace.

Podsumowując, Magento Open Source to darmowa i otwartoźródłowa platforma e-commerce, która oferuje wiele funkcji, skalowalność i możliwości dostosowania, dzięki czemu jest popularnym wyborem dla sklepów internetowych na całym świecie.

Różnica między Magento 2 a WooCommerce?

Magento 2 i WooCommerce to dwie różne platformy e-commerce, które oferują różne funkcje i rozwiązania. Oto kilka głównych różnic między Magento 2 a WooCommerce:

  • Skala i złożoność: Magento 2 jest bardziej zaawansowaną platformą e-commerce, która może obsłużyć duże i złożone sklepy internetowe z dużą ilością produktów i funkcji. Z drugiej strony, WooCommerce jest lżejszą platformą, która jest bardziej odpowiednia dla mniejszych sklepów z mniejszą ilością produktów.
  • Koszt: Magento 2 jest platformą, która jest zazwyczaj droższa niż WooCommerce, zarówno jeśli chodzi o koszty licencji, jak i koszty związane z hostingiem i utrzymaniem. WooCommerce jest natomiast bezpłatną wtyczką dla WordPressa i można ją zainstalować na dowolnej stronie internetowej.
  • Integracje: Magento 2 oferuje wiele natywnych integracji z różnymi systemami płatności, magazynowymi i wysyłkowymi, co czyni go bardziej elastycznym i łatwiejszym do integracji z innymi narzędziami. WooCommerce również oferuje wiele integracji, ale nie jest tak elastyczny jak Magento 2.
  • Obsługa: Magento 2 wymaga bardziej zaawansowanej wiedzy technicznej, aby ją skonfigurować i utrzymać. WooCommerce jest bardziej przyjazny dla początkujących i łatwiejszy do obsługi.

Podsumowując, Magento 2 jest bardziej skomplikowaną, ale także bardziej elastyczną i skalowalną platformą e-commerce, która jest bardziej odpowiednia dla dużych i złożonych sklepów internetowych. WooCommerce jest natomiast bardziej przyjazny dla początkujących, łatwiejszy do obsługi i bardziej odpowiedni dla mniejszych sklepów internetowych.

Magento Enterprise w wersji 2.1

Za każdym razem, kiedy robimy zakupy w internetowym sklepie zespół marketingowców i merchandiserów dba o to aby było to pozytywne doświadczenie. Optymalizują oni zawartość strony, dbają o właściwą prezentację produktów oraz tworzą kreatywne kampanie i promocje. A co gdybyś mógł umożliwić Twojemu zespołowi tworzenie nowych niesamowitych doznań zakupowych szybciej i prościej niż kiedykolwiek? Czytaj dalej