Czym jest Magento Open Source?

Magento Open Source, wcześniej znane jako Magento Community Edition, jest darmową i otwartoźródłową platformą e-commerce, która umożliwia tworzenie sklepów internetowych. Magento Open Source jest rozwijany i utrzymywany przez społeczność programistów i użytkowników, co oznacza, że ​​jest dostępny dla każdego, kto chce go użyć lub dostosować.

Magento Open Source oferuje wiele funkcji, takich jak zarządzanie produktami i kategoriami, koszykiem i zamówieniami, integracje z płatnościami i wysyłką oraz wiele innych narzędzi, które ułatwiają zarządzanie sklepem internetowym. Platforma jest również skalowalna i może obsługiwać zarówno małe, jak i duże sklepy internetowe.

Jako otwartoźródłowa platforma, Magento Open Source umożliwia deweloperom dostosowywanie i rozwijanie funkcji, dodatków i modułów, aby lepiej dostosować platformę do specyficznych potrzeb sklepu internetowego. Magento Open Source może być również rozbudowany poprzez dodawanie rozszerzeń dostępnych na Magento Marketplace.

Podsumowując, Magento Open Source to darmowa i otwartoźródłowa platforma e-commerce, która oferuje wiele funkcji, skalowalność i możliwości dostosowania, dzięki czemu jest popularnym wyborem dla sklepów internetowych na całym świecie.