PrestaShop

Jest bezpłatnym sklepem dostępnym na licencji Open Software License w wersji 3.0.
Z ciekawostek: od kwietnia 2012 roku dyrektorem firmy PrestaShop jest Polak Benjamin Teszner.
Program można pobrać zw strony domowej projektu https://www.prestashop.com/

Czytaj dalej

Magento

Jest chyba najpopularniejszą platformą sprzedażową na świecie (źródło), z której skorzystało już blisko 250 000 sklepów internetowych, co daje Magento aż 17%-owy udział w rynku top 100 największych sklepów internetowych. Można skorzystać z dwóch jego wariantów: Open Source i Enterprise. Magento posiada bardzo rozbudowaną funkcjonalność, jest wyjątkowo elastyczny i znakomicie sprawdzi się zarówno w średnich, jak i dużych sklepach internetowych.
Adres projektu to: http://www.magento.com/

Czytaj dalej

Jaki sklep internetowy wybrać?

Jeżeli planujesz zaistnieć z swoim biznesem w internecie i zastanawiasz się, jakie wybrać oprogramowanie do prowadzenia swojego sklepu internetowego, to poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych skryptów, by pomóc Ci w podjęciu decyzji.

Zweryfikowaliśmy, jakie mają zalety i wady, w jakich sytuacjach sprawdzają się najlepiej, a w jakich najgorzej. Internet jest pełen sprzecznych opinii na ten temat, w jednym miejscu znajdziemy opinię, że najlepszą opcją byłby tani gotowy sklep a w innym, że tylko oprogramowanie napisane na zamówienie jest w stanie sprostać wszystkim wymaganiom. Czytaj dalej

Prestashop vs Magento vs Opencart vs Shoper

W kontynuacji naszych wpisów jaki sklep internetowy jest najlepszy przedstawiamy krótkie zestawienie w bardzo czytelnej formie.
W zestawieniu ujęliśmy trzy najpopularniejsze w Polsce bezpłatne programy do prowadzenia sklepu internetowego Prestashop, Magento, Opencart.
Ponadto zestawienie zawiera komercyjną usługę Shoper również służącą do prowadzenia sklepu.

Czytaj dalej