Jaki sklep internetowy wybrać?

Jeżeli planujesz zaistnieć z swoim biznesem w internecie i zastanawiasz się, jakie wybrać oprogramowanie do prowadzenia swojego sklepu internetowego, to poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych skryptów, by pomóc Ci w podjęciu decyzji.

Zweryfikowaliśmy, jakie mają zalety i wady, w jakich sytuacjach sprawdzają się najlepiej, a w jakich najgorzej. Internet jest pełen sprzecznych opinii na ten temat, w jednym miejscu znajdziemy opinię, że najlepszą opcją byłby tani gotowy sklep a w innym, że tylko oprogramowanie napisane na zamówienie jest w stanie sprostać wszystkim wymaganiom.

Z czego wynikają te sprzeczności ? Jaki sklep będzie najlepszy dla Ciebie ? W tym artykule postaramy się udzielić odpowiedzi na powyższe pytania. Zachęcamy również do dzielenia się Waszymi opiniami na temat używanych sklepów w komentarzach poniżej. Za wszystkie trafne uwagi i spostrzeżenia z góry dziękujemy!

First things first czyli…
od czego zacząć, gdy startujemy ze sprzedażą w internecie?

  • Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytania:
  • jak duży asortyment będziemy oferować,
  • jak duży ruch może wygenerować nasz sklep,
  • jakie funkcje są dla nas najważniejsze,
  • jakim budżetem dysponujemy,
  • czego oczekujemy od naszego sklepu?

Na rynku znajdziemy wiele mniejszych i większych firm oferujących swoje rozwiązania w tej dziedzinie, począwszy od tych darmowych i dosyć prostych, aż po te pisane specjalnie na zamówienie, a co za tym również idzie – kosztowne. Poniżej chcielibyśmy przedstawić porównanie najpopularniejszych platform stosowanych w sprzedaży internetowej oraz ich ceny i możliwości.

magento-logo

prestashop-logo-large