Jak jest różnica między Adobe Commerce, a Adobe Open Source?

Adobe Commerce i Adobe Open Source to dwie różne platformy e-commerce oferowane przez Adobe.

Adobe Commerce to platforma e-commerce, która jest oparta na Magento Commerce, a została przejęta przez Adobe w 2018 roku. Jest to rozwiązanie komercyjne, co oznacza, że wymaga opłacenia licencji. Adobe Commerce oferuje szereg zaawansowanych funkcjonalności, takich jak personalizacja oferty, integracja z systemami CRM, ERP i PIM, obsługa wielu kanałów sprzedaży czy automatyzacja procesów biznesowych. Ponadto Adobe Commerce zapewnia wsparcie techniczne i aktualizacje oprogramowania.

Adobe Open Source to natomiast darmowa, otwartoźródłowa wersja Magento Commerce, która jest dostępna dla każdego. Oznacza to, że można ją pobrać, zainstalować i dostosować do własnych potrzeb bez ponoszenia kosztów licencyjnych. Wersja ta oferuje podstawowe funkcjonalności e-commerce, takie jak zarządzanie produktami, zamówieniami, płatnościami i dostawami.

W skrócie, Adobe Commerce to platforma komercyjna z zaawansowanymi funkcjonalnościami i wsparciem technicznym, natomiast Adobe Open Source to darmowa, otwartoźródłowa wersja Magento Commerce, która oferuje podstawowe funkcjonalności e-commerce, ale wymaga większego zaangażowania technicznego w celu dostosowania jej do konkretnych potrzeb biznesowych.