Magento Full Page Cache

Naszym zdaniem moduł Full Page Cache nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jego zasada działania jest prosta: zapisuje w pamięci podręcznej już zrenderowane wersje wszystkich bloków i wysyła użytkownikowi wersję z pamięci podręcznej. Niestety takie bloki nie są ponownie przetworzone przez magento przy wejściu kolejnego użytkownika, co skutkuje ponownym wysłaniem starej wersji bloku.

Nie jest to problemem, o ile nigdzie nie używamy dynamicznych elementów, które powinny być zmieniane indywidualnie – dla każdego użytkownika lub strony.

Ponadto większość modułów również nie jest pisana pod kątem moduły Full Page Cache i zazwyczaj to także stwarza problem. Najczęściej albo całkowicie odmawiając posłuszeństwa lub wyświetlając nieaktualne dane. Należy pamiętać, że każdy sklep jest inny, ma zainstalowane różne moduły i nie można go zoptymalizować jednym wgranym modułem.

Zamiast tego raczej polecamy:

  • Inwestycje w wydajniejsze serwery,
  • instalację OPcache dla PHP,
  • użycie APC lub RAM dysku dla cache Magento,
  • przechowywanie sesji w memchachu lub Couchbase,
  • zainstalowanie varnisha jako serwer proxy.

Jeżeli budżet pozwala, można dostosować Magento w taki sposób, by całe strony były serwowane z cache Varnisha. Niestety wymaga to sporych modyfikacji szablonu jak i większości modułów, lecz uzyskana wydajność może być tego warta.