Szybki import stanów magazynowych w Magento

Często zachodzi potrzeba zaimportowania stanów magazynowych z innego systemu. Najczęściej w tym celu wykorzystywane jest API, jednak ma ono jedną podstawową wadę, jest bardzo powolne. Kiedy potrzebujemy w krótkim czasie dokonać zmiany kilku tysięcy produktów, to wykorzystanie API może być nie najlepszym rozwiązaniem z powodu jego bardzo dużej pracochłonności i narzutu na zasoby.

Innym popularnym rozwiązaniem jest napisanie własnego skryptu mającego realizować to zadanie w oparciu o modele Magento.
Poniżej prezentujemy przykładowy skrypt importujący stany magazynowe na podstawie pliku CSV, oczywiście jako źródło wejściowe posłużyć inna baza danych lub API programu magazynowego.

Niestety i to rozwiązanie nie należy do zbyt szybkich. Dlatego poniżej prezentujemy jak my to robimy. Nasz skrypt pozwala na zmianę stanów kilku tysięcy produktów w mniej niż 120 sekund. Został przetestowany w wielu rozwiązaniach i jak na razie sprawdza się bardzo dobrze. Jeżeli zajdzie potrzeba dostosowania go do współpracy z innymi programami magazynowymi lub źródłami danych zachęcamy do kontaktu z nami.

Konfiguracja
Aby skrypt działał poprawnie należy ustawić zmienną $workdir na folder z plikiem wejściowym o nazwie magento2.csv.
W tym też folderze skrypt zapisze raport z wynikiem swojej pracy.