Nowe zasoby i wsparcie dla Magento 2.0

Magento Enterprise Edition i Community Edition w wersjach 2.0.1 są już dostępne i zawierają ważne aktualizacje bezpieczeństwa i funkcjonalności, wliczając w to oficjalne wsparcie dla PHP 7.0.2. Wraz z wspominanym wsparciem użytkownicy mogą skorzystać z ogromnej poprawy wydajności, drastycznie zmniejszonego zużycia pamięci i nowych funkcji językowych. Więcej informacji o PHP7 i innych aktualizacjach które przynoszą wersja COMMUNITY i ENTERPRISE znajdziecie w informacjach o wydaniu.

Nowa wersja dodaje także wiele funkcji i zasobów które pomogą Ci dowiedzieć się więcej o wzorcach kodowania i przyśpieszyć wdrażanie oraz migrację stron w Magento 2.0 oszczędzając czas i pieniądze. Są to między innymi:

Zestaw narzędzi migracji kodu: Ten zestaw narzędzi wprowadza skrypty które mają za zadanie ułatwienie procesu migracji kodu, layout’ów i konfiguracji z Magento 1.x do Magento 2.0 poprzez automatyzację niektórych z najbardziej czasochłonnych zadań i pozwala skupić się na procesie refaktoringu. Pakiet ten można dostosować do potrzeb konkretnego projektu. Tworzy on kod który jest spójny z wymaganiami Magento 2.0.
Dokumentację oraz sam w sobie zestaw można pobrać z:
HTTPS://GITHUB.COM/MAGENTO/CODE-MIGRATION

 

Próbki kodu: Jest to repozytorium próbek kodu dostępne na GitHub w celu demonstracji nowych rozwiązań wprowadzonych w Magento 2.0 takich jak przechwytywanie i wykorzystywanie usług kontraktowych. Te przykłady pomogą Ci szybko nauczyć się wdrożenia nowych wzorów i technologii kodowania. Można je znaleźć tutaj:
HTTPS://GITHUB.COM/MAGENTO/MAGENTO2-SAMPLES
Dodatkowe próbki będą dodawane w miarę upływu czasu, więc należy regularnie sprawdzać dostępność aktualizacji.

Przykładowa aplikacja mobilna Magento: Nowa próbka aplikacji mobilnej która pokazuje funkcję przeglądania katalogu jest teraz dostępna dla klientów wersji Magento Enterprise Edition. Zaprojektowana jest tak aby przyspieszyć rozwój przez demonstrację jak można stworzyć swoją aplikację na iOS 8+ używając API Magento 2.0. Aplikacja zawiera podstawowe ekrany jak: drzewo kategorii, listowanie produktów, informacje o produktach, login, dane konta użytkownika, i wiele innych. Oprócz tych funkcji można dodatkowo dostosować przykładową aplikację tak aby korzystać z natywnych funkcji mobilnych. Mobilna aplikacja Magento jest dostępna w panelu Moje Konto w sekcji download.

Oprócz wymienionych jest jeszcze wiele innych dostępnych zasobów które pomogą Ci dowiedzieć się więcej o Magento 2.0. Pamiętaj aby zajrzeć na DEVDOCS oraz odwiedzić FORUM MAGENTO.